Silniki okrętowe

Silniki okrętowe- przeznaczone do użytku komercyjnego dzielimy na silniki przeznaczone do pracy doraźnej (Light Comercial Rating silniki lekko obciążone), pracy przerywanej (Midium Comercial Rating silniki średnio obciążone) i pracy ciągłej (Hight Comercial Rating silniki mocno obciążone). Silniki komercyjne cechuje zwiększona wytrzymałość, dzięki czemu są w stanie pracować w najtrudniejszych warunkach z zachowaniem ciągłego trybu pracy. W porównaniu do silników używanych do celów rekreacyjnych najczęściej posiadają one miejszą moc- przy tej samej pojemności silnika i wadze. Jednym słowem – chcąc mieć taką sama moc, co silniki rekreacyjne najczęściej należy kupic silnik o większej masie własnej oraz o większej pojemności.

Patrząc z punktu widzenia użytkownika, który szuka lekkiego silnika o niskim zużyciu paliwa lepiej byłoby wybrać silnik przeznaczony do rekreacji, który często przez producentów jest oznaczany mocą HO (wysoka moc na wyjściu). Niestety, w takim przypadku możemy kupić silnik, który nie będzie posiadał właściwości silników komercyjnych, a jego żywotność będzie zdecydowanie ograniczona. Dlatego przed zakupem silników przeznaczonych do komercji należy dokładnie zapoznać się z warunkami pracy w jakich będzie pracował silnik oraz z trybem pracy (ciągły, przerywany, doraźny). W zależności od warunków pracy powinniśmy wybrać odpowiedni silnik, który będzie mógł sprostać oczekiwaniom klienta oraz będzie bezproblemowo pracował w panujących warunkach pracy. Wybierając silnik poprośmy naszego dostawcę o dostarczenie certyfikatu potwierdzającego parametry.

Certyfikat powinien być wystawiony przez międzynarodową komisję, określać model lub modele silników oraz moc silnika. Tu musimy dokładnie zapoznać się z dokumentami i certyfikatami, ponieważ wielokrotnie dystrybutorzy/ dealerzy sami wystawiają certyfikaty wprowadzając w błąd nabywcę.W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę produktów spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nasze silniki zbudowane są na blokach FIAT, JCB, KOHLER, YANMAR. Doświadczenie tych firm daje poczucie bezpieczeństwa i niezawodności a zdobyte międzynarodowe certyfikaty potwierdzają jakość oferowanych przez nas produktów.